• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438

Büyükşehir İtfaiye Yangına 2 Ayrı Noktada Müdahale Etti Başkan Çavuşoğlu, Yerleşim Yerlerine Yaklaş

12/06/2024

Büyükşehir İtfaiye Yangına 2 Ayrı Noktada Müdahale Etti Başkan Çavuşoğlu, Yerleşim Yerlerine Yaklaşan Yangını Yakından Takip Etti

    Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri Pamukkale ilçesinde 2 ayrı noktada çıkan orman yangınına müdahale etti. Gece yarısına kadar yangına karşı cansiperane müdahale eden itfaiye ekiplerinin yanında olan Başkan Çavuşoğlu, yerleşim yerlerine yaklaşan afeti yakından takip etti.

    Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri Pamukkale ilçesinde yerleşim yerlerine yakın 2 ayrı noktada çıkan ormanlık alandaki yangına müdahale etti. 06 Haziran Perşembe günü saat 16.00 sıralarında ilk olarak Akhan Mahallesi yakınlarındaki 100. Yıl Atatürk Ormanı’nda çıkan yangına müdahale eden itfaiye ekipleri ilerleyen saatlerde Karşıyaka Mahallesi’ndeki Barınma Evleri ve Akvadi Parkı arasındaki ormanlık alanda çıkan yangınla mücadele etti. Orman Bölge Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yangına müdahalede bulunan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesiyangın söndürme çalışmalarına,13 arazöz, 5 tanker ve3 destek aracı olmak üzere 21 araç ve 55personel ile katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da yerleşim yeri ve fabrikalara yaklaşan alevlere karşı cansiperane müdahale eden itfaiye ekiplerinin yanında yer aldı.

    Yangınla gece yarısına kadar mücadele ettiler

    İlk olarak Akhan Mahallesi’ndeki itfaiye mobil komuta aracından hava gözlem dronu ile yangın söndürme çalışmalarını inceleyen Başkan Çavuşoğlu, daha sonra başlayan Barınma Evleri ve Akvadi Parkı arasındaki ikinci yangın noktasına da gelerek bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı ekibin bir kısmını ikinci yangın noktasına kaydırdıklarını belirterek söndürme çalışmalarını anlattı. Gece yarısına kadar yangınla yoğun bir şekilde mücadele eden ekiplere kolaylıklar dileyen Başkan Çavuşoğlu, “Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerimiz, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleriyle beraber cansiperane ve disiplinli bir şekilde yangını kontrol altına almak için mücadele etti. En büyük tesellimiz can kaybı yaşanmaması oldu. Tüm ekiplerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

    T.C. Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası