• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438

BAŞKAN HORZUM: “YAŞASIN 1 MAYIS”

04/05/2024

BAŞKAN HORZUM: “YAŞASIN 1 MAYIS”

    Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Horzum; “İşsizlik ve iş kazaları artıyor, yoksulluk kökleşiyor; gelir adaletsizliği ve eşitsizlik ülkemizin kaderi haline getirilmek isteniyor. Tüm emekçilerimizle birlikte söyleyecek sözümüz değiştirecek gücümüz var.” Dedi.

    Başkan Horzum mesajında şu ifadelere yer verdi;

    “Emeğin üzerindeki baskı her geçen gün artıyor. Temel haklar ve özgürlükler iktidar eliyle yok ediliyor. Çalışma yaşamı ve örgütlenme hürriyeti daha fazla kıskaca alınmak isteniyor. Kiralık işçilik, taşeronlaşma ve güvencesiz çalışma iş yaşamanın tüm alanlarında yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. İşsizlik ve iş kazaları artıyor, yoksulluk kökleşiyor; gelir adaletsizliği ve eşitsizlik ülkemizin kaderi haline getirilmek isteniyor.

    Kendisine oy vermeyen emekçiyi fişleyen, ayıran, her türlü haksızlığa maruz bırakan bu zihniyetin kötülüğü sona erecek. Bize oy versin veya vermesin, düşüncesi ne olursa olsun, devletin gücünü hiçbir emekçinin hayatını karartmak için kullanmayacağız. Devlet yine adalet ve eşitlik ilkesi üzerinden yaşayacak! İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın felsefesi varoluşumuzun temelidir. O çirkin, o huzur kaçıran, o zehirli, o ayrımcı dili bitirecek, birleşe birleşe kazanacağız! Bayramsız bayramların bitmesine, kutlayacağınız bayramların gelmesine az kaldı.

    Denizli’mizde ve ülkemizde Cumhuriyet Halk Partisi olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü emeğin, demokrasinin ve özgürlüğün bayramı olarak, emekçi halkımız da birlikte meydanlarda kutlayacağız. Emeğin, dayanışmanın, demokrasinin ve barışın bayrağını hep birlikte dalgalandıracağız. Tüm emekçilerimizle birlikte söyleyecek sözümüz değiştirecek gücümüz var. İşçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs’ı kutluyorum. Yaşasın 1 Mayıs.”


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası