• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.981133.1133
Euro35.899936.0438

BÜYÜKŞEHİR’DE 1 MAYIS COŞKUSU Başkan Çavuşoğlu : “Bu borcu biz bu şehre ödemek zorundayız”

04/05/2024

BÜYÜKŞEHİR’DE 1 MAYIS COŞKUSU Başkan Çavuşoğlu : “Bu borcu biz bu şehre ödemek zorundayız”

    1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü belediye çalışanlarıyla birlikte kutlayan Başkan Çavuşoğlu, hep birlikte Denizli’ye hizmetkar olacaklarını belirterek, “Yeri gelecek emeğiniz sizleri yoracak, yeri gelecek geceniz ile gündüzünüz birbirine karışacak. Ama bu borcu biz bu şehre ödemek zorundayız. Çünkü bizim boğazımızdan geçen her lokmada bu şehrin, garibanların, çocukların hakkı var” dedi.

    Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla birlikte 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla ilk kez düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında sevinç ve coşku doruğa çıktı. Davul zurna eşliğinde bayram sevincini belediye önünde halaylarla kutlayan çalışanlar, ellerinde Türk bayraklarıylahep bir ağızdan İzmir Marşı ve 1 Mayıs Marşı’nı söyledi. Çalışanları 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde yalnız bırakmayan Başkan Çavuşoğluburada bir konuşma yaptı. Başkan Çavuşoğlu, “Bugün emeğin bayramı, bugün alın terinin bayramı. Bugün zor şartlarda ülkemizin, memleketimizin ve belediyemizin geleceği için mücadele eden sizlerin bayramı. Bugün harama el uzatmadan, yetimin hakkını yemeden, sadece alın teriyle geçinenlerin bayramı. Bu ve bundan sonraki bayramlarda da emeğin ve emekçinin değerinin yükseldiği bir Denizli Büyükşehir’i hep beraber var edeceğimizden emin olun. Hepinizin bayramını, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı, Emek ve Dayanışma Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

    Çalışanlar arasında hiçbir ayrımcılık yapmadıklarını ve asla da yapmayacaklarını vurgulayan Başkan Çavuşoğlu, “Sizlere bu meydanda seçimden önce bir söz vermiştim. Yol arkadaşlarımın siyasi fikirleriyle değil, yol arkadaşlarımın emeğe olan değerlerine, belediyeye olan hizmetlerine ve çalışmalarına göre değerlendireceğiz” dedi. Denizli’ye hep birlikte hizmet edeceklerini belirten Başkan Çavuşoğlu, şunları kaydetti: “Aynı sizler gibi ben de bu belediyenin bir işçisiyim. Sizin gibi mesaiye gelenbiriyim. Sizlerle benim aramdaki tek fark bu şehrin yöneticisi olmam. Onun dışında hepimiz bu şehre hizmetkar olacağız. Sizlerden şu bilinçle davranmanızı istiyorum. Bu şehir, hepimizin şehri. Bu yolculuğa çıktıysanız bu şehrin en iyi noktaya gelmesi için gece gündüz hepimiz mücadele edeceğiz. Yeri gelecek emeğiniz sizleri yoracak, yeri gelecek geceniz ile gündüzünüz birbirine karışacak. Ama bu borcu biz bu şehre ödemek zorundayız. Çünkü bizim boğazımızdan geçen her lokmada bu şehrin, garibanların,çocukların hakkı var. Yalınayak bu şehirde yürümek zorunda kalan, ayakkabı alacak parası olmayan o yetimlerin bizim üstümüzde hakkı var. Onun için sizden istediğim tek şey var. Gelin bu şehri en güzel hale beraber getirelim.Gelin bu şehirde yaşayan insanların mutlu olduğu bir şehir yaratalım. Sokaklarının temiz olduğu, insanların yüzünün güldüğü bu şehri hep beraber inşa edeceğiz. Ben size güveniyorum, siz de bana güvenin.”

    Türkiye Cumhuriyeti Denizli Büyükşehir Belediyesi

    Zor bir sürecin içinden geçtiklerini anlatan Başkan Çavuşoğlu, “Bu zor süreci birlikte, dayanışma ile atlatacağımıza inanıyorum. Bana karşı bir ön yargınız olmasın,ben sizlerden biriyim. Ben karpuz kamyonu kasasından gelmiş, tezgahlarda yaşamış bir kardeşinizim. Sizden hiçbir farkım yok” ifadelerini kullandı. “Son söz; Ekmeğinizi kendi alın terinizle kazanın. Size ekmek veren ne Nuri Çavuşoğlu ne de benden önceki belediye başkanları değil. Size ekmek veren bir tane kuruluş var” diyerek Türkiye Cumhuriyeti Denizli Büyükşehir Belediyesi tabelasını gösteren Başkan Çavuşoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Denizli Büyükşehir Belediyesi'nden ekmek yiyorsunuz. Kalıcı olan kurum. Fukaranın ekmeğine el uzatanlardan gelin beraber hesap soralım. O fakirin ekmeğini yiyen, o garibin ekmeğini yiyen eli, gelin hep beraber kıralım arkadaşlar. Hepinizi seviyorum. Allah'a emanet olun” dedi. Başkan Çavuşoğlu daha sonra çalışanlarla birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

    T.C. Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası