• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.217331.3424
Euro33.756133.8913

SALİHA’NIN HAYALLERİ, KAYMAKAM AKBULUT’UN GİRİŞİMLERİ İLE GERÇEK OLDU

17/01/2024

SALİHA’NIN HAYALLERİ, KAYMAKAM AKBULUT’UN GİRİŞİMLERİ İLE GERÇEK OLDU

    Çivril’de doğuştan polinöropati hastası olarak hayatını devam ettiren Saliha Karaduman sonunda hayallerine kavuştu. Kara kalem ile resim yapan Saliha Karaduman, Çivril Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursta öğrencilere ders vermeye başladı.

    El ve ayaklarını kısıtlı kullanabilen 29 yaşındaki genç kızın hayali, Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut’un desteği ile gerçek oldu.

    Çivril’in Irgıllı Mahallesinde yaşayan el ve ayak bileklerindeki kasları gelişmeyen polinöropati hastası Saliha Karaduman Irgıllı İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine resim dersi vermeye başladı. Çivril Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan kurslara katılan öğrencilere kara kalem resim dersi veren Saliha Karaduman “Hayallerim gerçek oldu” dedi.

    Üniversite eğitimi sonrasında ailesinin yanına dönen ve odasında kıyafet tasarımı modelleri çizen Saliha Karaduman, sosyal hayata katılmak ve resim yeteneğini öğrencilere aktarmak istediğini belirtmişti. Saliha’nın isteğine kayıtsız kalmayan Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut, Saliha’nın formasyon eğitimlerini almasının ardından yaşadığı mahallede öğrenciler için resim kursu açılmasına öncülük etti. Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çivril Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün hazırladığı proje kapsamında Irgıllı İlkokulu ve Ortaokulunda öğrenim gören ve resim yeteneği olan yaklaşık 20 öğrenci için okulda resim kursu açıldı.

    Kursta Saliha Karaduman’ı ziyaret eden kaymakam Hasan Akbulut, kurs ve öğrenciler hakkında eğitmen Saliha Karaduman’dan bilgi aldı. Kaymakam Hasan Akbulut resim kursuna katılan öğrencilerle yakından ilgilenerek bir süre derse katıldı.

    Kursta eğitim vermekten ve hayaline kavuşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Saliha Karaduman, kursun açılmasında verdiği destekten dolayı kaymakam Hasan Akbulut ve idarecilere teşekkür ederek “Üniversite eğitimimden sonra en çok yapmak istediğim şeyi yapmam için destek olan, olanak sağlayan başta kaymakamımız olmak üzere tüm idarecilerimize teşekkür ederim. Kurs sayesinde hem kendimi geliştirip hem de yetenekli öğrencilerin yolunu açmaya çalışacağım” dedi.

    Afyon Kocatepe Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü mezunu olan Saliha Karaduman tek başına yürüyemediği için odasından çıkamamaktan ve resim konusunda yetenekli öğrencilere faydalı olamamaktan şikayetçiydi.

    Kaymakam Hasan Akbulut’un Irgıllı ziyaretinde, Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Kocakaplan ile şube müdürleri de hazır bulundu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası