• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.784832.9162
Euro35.145635.2864

TARIM FUARI REKOR KIRDI

20/10/2023

TARIM FUARI REKOR KIRDI

    Çivril Belediyesi tarafından düzenlenen tarım fuarı katılımcı ve ziyaretçi rekoru kırdı.

    Çivril Belediyesi öncülüğünde yapılan Çivril Tarım, Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı sona erdi. Üç gün  süren fuar, 60 bin ziyaretçi ve 130 katılımcı firma ile rekor kırdı.

    Bu yıl 2’ncisi düzenlenen ve 3 günde 60 binden fazla kişinin ziyaret ettiği Tarım ve Hayvancılık Makinaları ve Yem Fuarı hem katılımcıların hem de Çivrilli esnafın yüzünü güldürdü. Fuar ile ilgili yaptığı değerlendirmede fuarın Çivril tarımı ve çiftçisi için büyük bir kazanım olduğuna dikkat çeken Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural “Çivril ve Çivril’in tarımsal ürünlerini tanıtmaya, ilçemizi hak ettiği yere gelmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. İlkini geçen yıl yaptığımız fuarı bu yıl daha geniş bir alanda ve daha çok katılımcı firma ile yaptık. Dört gün süren fuarda Çivrilli çiftçi ve üreticilerimiz tarım sektöründeki son gelişmeleri yakından görme şansı yakalarken ekipman ve makinelerdeki yenilikleri de görme fırsatı yakaladı” dedi.

    Fuar ve kültürel etkinliklerle Çivril’in adından söz ettiren bir ilçe olacağını ifade eden başkan Niyazi Vural “Çivril fuarlar kenti olma yolunda bir büyük adım daha attı. Bu yıl düzenlenen iki fuarımız Çivril’de fuarların kabul gördüğünü artık kalıcılaştığını gösterdi. Kitap fuarımız 4 gün boyunca on binlerce öğrenci ve kitapseveri ağırladı. Aynı dönemlerde başlayan Tarım Fuarımıza 130 firmanın katılarak stant açması başlı başına güzel bir gelişme. Ziyaretçi sayısının da memnuniyet verici düzeylere çıkması bizleri daha çok sevindirdi. Önümüzdeki senelerde çok daha görkemli fuarlar yapacağımızı düşünüyorum” dedi.

    Çivril’in bölgenin merkezi konumunda olmasının fuar ve etkinliklerle daha da pekiştiğine dikkat çeken başkan Vural “Çivril hitap ettiği alan itibariyle Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya’nın ilçelerine kadar uzanan bir ilçe. Baklan, Çal, Bekilli, Bozkurt ve Çardak ilçeleri ile birlikte yaklaşık 20 ilçenin tarım ve ticaret merkezi konumunda. Bu konumu pekiştirme ve genişletme adına adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası