• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.850328.9659
Euro31.234331.3594

BÜYÜK ZAFERİN YILDÖNÜMÜNE HAZIRIZ

15/09/2023

BÜYÜK ZAFERİN YILDÖNÜMÜNE HAZIRIZ

    Anadolu’nun tapusunun kesin olarak alındığı savaş, üç gün sürecek etkinliklerle anılacak.

    Türk ve Anadolu tarihi açısından büyük bir öneme sahip olan Miryokefalon Savaşının 847’inci yıl dönümü, Denizli ve Çivril’de düzenlenecek programlarla üç gün boyunca kutlanacak. Anadolu Selçuklu Devleti ile Bizans arasında yaşanan ve sonucu itibariyle Anadolu’nun tapusunun alındığı Miryokefalon Zaferi kutlamaları için çalışmalar başladı.

    Savaşın yaşandığı Çivril’de başlayacak anma programı, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda düzenlenen panel ve fotoğraf sergisi ile devam edecek. 15 Eylül Cuma günü Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek açılış programı ile başlayacak anma ve kutlamalar kapsamında Selçuklu tarihi uzmanı ve İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muharrem Kesik tarafından kaleme alınan ‘Myriokephalon 1176’ kitabının tanıtımı yapılacak. Kitap tanımının ardından anma programı, Prof. Dr. Muharrem Kesik’in konuşmacı olarak katılacağı ‘Çivril Miryokefalon Zaferi’ konulu panel ile devam edecek.

    Miryokefalon Zaferinin 847’inci yıl dönümü, 16 Eylül Cumartesi gün Çınar meydanında çelenk sunumu ve Halk Oyunları gösterilerinin ardından 17 Eylül Pazar gün Çivril’de, savaşın gerçekleştiği alanda mehteran konseri, halk oyunları, Atlı Cirit Oyunları, Atlı Kılıç Kalkan Gösterisi, Geleneksel Okçuluk Gösterileri, Çivril MOTOCROSS Yarışması, Çivril Avcılar Kulübü Trap Atış Yarışması, Zafer yürüyüşü ve bisiklet turu ile kutlanacak.

    Kutlamaların bu yıl daha coşkulu geçeceğini belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural“15 -17 Eylül tarihlerinde kutlanacak zafer ile Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olduğunu dünyaya anlatacağız. Denizli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hazırladığımız ve üç gün sürecek programlar ile 847 yıllık zaferimizi tüm Çivrilliler ve Denizlili hemşerilerimiz ile kutlayacağız” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası