• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.850328.9659
Euro31.234331.3594

BAŞKAN VURAL FESTİVALİ DEĞERLENDİRDİ

15/09/2023

BAŞKAN VURAL FESTİVALİ DEĞERLENDİRDİ

    Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, bu yıl 25. si düzenlenen Çivril Uluslararası Elma Tarım ve Kültür Festivalinin tarım ürünlerinin ve Çivril’in güzelliklerinin tanıtımında çok önemli bir rolü olduğunu belirtti.

    Çivril Uluslararası 25. Elma Tarım ve Kültür Festivali, 8 Eylül 2023 tarihinde Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ile beraberindeki heyetin elma ve şeftali hasadı ile başladı. Ardından Çivril’de Meyvecilik ve Tarım konulu sempozyum düzenlendi. Festival açılışı bando eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Yoğun yağışa rağmen açılışa çok sayıda vatandaş katıldı. Aynı günün gecesinde dinleyicilerinde eşlik ettiği Alperen Kekilli halk konseri gerçekleştirildi. İlk gün sağnak yağışın olması nedeni ile festivale katılan vatandaş sayısının az olması beklenirken, vatandaşlar festival alanlarını hınca hınç doldurarak ekonomiye can verdi.

    Festivalin ikinci gününde sabahın ilk ışıkları ile birlikte pedalları doğa için çevir projesi kapsamında bisiklet turu düzenlendi. Tura Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’da katıldı. Ardından Çivril topraklarında kazanılan Miryokefalon Savaşı’nın Türk tarihi açısından önemi konulu panel ve ata sporumuz olan atlı cirit oyunları gösterisi yapıldı. Gecesinde Sıla Şahin - Samet Kardeşler ve Semicenk, şarkılarıyla festivale gelenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

     Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural “Gerek bisiklet turu, gerek konserde sahne alan sanatçıların varlığı ile ilçemiz festivaline katılan vatandaşların yaptığı alışverişlerle, gazetecilerin yaptığı haberlerle ilçenin ekonomisine ve tanıtımına büyük ölçüde katkı sağlanmıştır” dedi.

    Bu yıl üç gün düzenlenen festivalin son gününde 40 kültür tabakasına rastlanan Beyce Sultan Yerleşkesi ile ilgili Çivril ve Beycesultan tarihi paneli düzenlendi. Daha sonra festival birbirinden eğlenceli yarışmalar ve etkinliklerle devam etti. Aynı günün gecesinde Sezer Sarıgöz ve Derya Uluğ muhteşem bir final yaptı.

    Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Rahmetliyle bereketiyle gelen bir festival oldu. Yetişen ürünlerin tanıtımı ve ürünlerin yüksek bedellere satılması için Çivril’imizin doğal ve kültürel güzelliklerini tanıtmak dolayısıyla  bu tür festivalleri düzenliyoruz. Bizler elimizden gelenin fazlasını yapmak için gayret sarf ediyoruz. Festival yerel ekonomiye olumlu katkılarda bulundu. Aynı zamanda tarım ürünlerinin tanıtılmasına festivalimiz büyük katkı sağladı. Festival, bir araya gelme ve eğlenme açısından unutulmaz bir etkinlik oldu. Festivale gelenler arasında görülen coşku ve dayanışmanın Çivril’in  ne kadar özel bir yer olduğunu bir kez daha gösterdi.

    En iyi elmalı pasta yarışmasının, çekirdek yeme yarışmasının, en ağır bisiklete binme yarışması ve ata sporumuz atlı cirit oyunları gösterisi  festivale renk ve canlılık kattı. Festival boyunca birbirinden değerli paneller düzenledik. Uzman kişiler tarafından yapılan Çivril’de Meyvecilik ve Tarım konulu panel, Çivril’de kazanılan Miryokefalon Savaşının Türk tarihi açısından önemi konulu panel ve 7 bin yıldır yaşantının kesintisiz devam ettiği kırk kültür tabakasına rastlanan Beycesultan Tarihi Paneli vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. festivalimizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesine katkı sunan belediye personelimize, kolluk kuvvetlerimize, organizatörlere ve gönüllü arkadaşlarımıza, o yağan yağmurda bizleri yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Bu yıl 25. sini düzenlediğimiz Uluslar arası Elma Tarım ve Kültür Festivalini her yıl düzenleyerek, gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası