• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.850328.9659
Euro31.234331.3594

ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYACAK CESUR SİYASETÇİ YOK

29/07/2023

ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYACAK CESUR SİYASETÇİ YOK

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday Adayı Kemal Aslan “Son dönemde siyaset yüzeyselleşti, içi boşaltıldı. Kentin sorunlarına çözüm üretme aracı olması gereken siyaset artık insanlar için etiket yapma aracı oldu” dedi.
Delege seçimleri devam eden CHP’de, belediye başkan Adayı Kemal Aslan siyasetin çözüm üretme ve yaşanabilir bir kent oluşturma aracı olduğunu ifade ederek “Son dönemde siyaset yüzeyselleşti, içi boşaltıldı. Kentin sorunlarına çözüm üretme aracı olması gereken siyaset artık insanlar için etiket yapma aracı oldu” dedi. Aslan, aday olacak isimlerin Çivril adına yapılabilir ve uygulanabilir projeler ile yola çıkması gerektiğini ifade etti. Son yıllarda belediye başkanı adaylarının seçim sürecinde popülist projeler ile seçmen karşısına çıktığını da sözlerine ekleyen Aslan “Başkan adaylarının düşünmesi gereken temel sorunlardan birisi yok olan şehir kültürü. Bugün Çivril adına elimizde hiçbir değer kalmadı ama hiçbir Belediye Başkanı adayının çantasında kent kültürü ya da şehrin geçmiş ve gele-ceği adına bir proje yok. Sadece yol ve kaldırım üzerinden vaatte bulunmak kente ve seçmene ihanettir” dedi.
ÇİVRİL İÇİN GEREKLİ OLANI
TESBİT ETMELİYİZ
Siyaset ile ilgilenen ya da aday olan isimlerin Çivril’e katkı koymaktan ziyade sadece rakibini yenme odaklı çalıştığını belirten Kemal Aslan “Seçim yaklaştığında göreceksiniz adaylar ve yanındakiler sadece seçim kazanma odaklı çalışacak. Fikir bazında ya da proje bazında ben bir adım öteye nasıl çıkarım düşüncesi olmayacak. En büyük kaybımız da bu. 150 proje hazırlayan adayın önüne geçmek için 151 proje hazırlanacak. Çivril’e ihtiyaç olan eksik olandan ziyade rakibini yenme adına hareket edilecek. Çivril bu yüzden kaybediyor. Bu dediğim de sadece seçime giren başkan adayları arasında olmayacak. Parti içi rekabette bile adaylar bir fazla vaat vererek öne çıkmaya çalışacak. Bizim birbirimiz yenmeye ya da bir fazla vaat vermeye değil Çivril için gerekli olanı tespit edip bunun üzerinde çalışmamız gerek. Siyasetin amacı bu olmalı” dedi.
Genel olarak Çivril’de siyaset başarıdan başarı elde etmek üzerine değil de başarısızlık üzerinden başarı elde edilmeye çalışıldığını belirten Aslan “bakın herkes karşısındakinin başarısız olmasını isteyerek onun başarısızlığı üzerinden ilerlemek istiyor. Başarıdan başarı elde etmek isteyen maalesef yok durum böyle olunca da negatif bir sinerji ortaya çıkıyor. Başarısız olunması için bir çaba otomatikman oluşuyor. Halbuki taş koyanın ya da başarılı olanının başarısından hareket edilse hem daha hızlı yol alacağız hem de herkes Çivril için çalışmış olacak” dedi.
Çivril’in en büyük eksiğinin kent kimliğini kaybetmesi olduğunun altını çizen Kemal Aslan “Çivril olarak Çivril adına elimizde hiçbir değerimiz yok. Bununla ilgili çalışma da yok. Sahip çıktığımız koruduğumuz bir mimarimiz yok, kayıt altına aldığımız kültürel değerimiz yok. Çivril kimliğini yeniden kazanmalı. El birliği ile bu kimliği oluşturmalı ve yaşatmalıyız” dedi.
ÇİVRİL PLANSIZ ŞEHİRLEŞİYOR
Yerel yönetimlerin önemine değinen Kemal Aslan yöneticilerin vizyon ve geniş ufuklu olması gerektiğini belirterek “Çivril’e baktığınız zaman gördüğünüz ilk şey plansız şehirleşme. Her sokak her cadde kendi kendine yapılaşıyor gibi. Şehirde bir bütünlük yok. Yapılaşmada eskiyi koruyamadığımız gibi yeni yapılana da ruh veremiyoruz. İnşaat sahibinin ismine ya da siyasi kimliğine göre ruhsat ve inşaat izni veriyoruz sonra karşımıza plandan ve estetikten uzak binalar çıkıyor. Bunun önüne geçmeliyiz. Yerel yöneticiler bu anlamda geniş bir görüş sahibi olmalı” dedi.
GÖREV BİLİNCİ DİYE BİR KAVRAM KALMAMIŞ
Belediyenin vatandaşın sorunlarına çözüm bulmaktan uzaklaştığına dikkat çeken Kemal Aslan “Son yıllarda bizlere en çok iletilen şikayetlerin başında belediyenin işleyişi ve çalışmaları. Anladığımız ve gördüğümüz kadarıyla Çivril Belediyesinde birimlerin görev bilinci diye bir kavram kalmamış. Kimse ne iş yaptığını bilmiyor. Planlayan da yok. Vatandaş karşılaştığı sorunları kime ileteceğini nasıl çözüm bulacağını bilmiyor. İşin acı tarafı belediyedekiler de bunu bilmiyor. Kimse ne yapması gerektiğinin farkında değil. Çivril adına üzücü bir durum” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası