• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.850328.9659
Euro31.234331.3594

İKTİDARA HAZIRIZ

16/03/2023

İKTİDARA HAZIRIZ

    Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasının ardından bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Halkın iktidarının kurulmasına 2 ay kaldı” dedi.

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kararı almasının ardından seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesini değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Tek Adamın imzasıyla, tek kararla 14 Mayıs’ta seçime gidiyoruz. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. 14 Mayıs’ta sandıkta tek adam rejimine son verip, halkın iktidarını kuracağız. 14 Mayıs’taki seçim, referandum niteliğinde de bir seçim olacak. Türkiye bir karar verecek, tek adam rejimi mi demokrasi mi, liyakat mı sadakat mı, hukuk mu keyfilik mi? Buna da karar vereceğiz. Biz yeni bir sistem inşa edeceğiz” dedi.

    Tek adam sisteminin, devlette liyakat sistemini yok ettiğini ve ülkeyi yönetemez duruma geldiklerini iddia eden Horzum, “Cumhurbaşkanı adayımız ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde Devletimizi liyakat temelinde yeniden yapılandıracağız. Siyasi ahlakı getireceğiz, tek adam rejimine son vereceğiz. Demokratik hukuk devletini tesis edeceğiz. Yoksulluğu yeneceğiz, adaleti tesis edeceğiz” ifadelerini kullandı.

    Bugün ülkenin kaderinin tek adamın iki dudağı arasında oyduğunu belirten Horzum, “Öyle ucube bir sistemle yönetiliyoruz ki normalde Cumhurbaşkanının böyle bir yetkisi olmamalı. Başkanlık sistemlerinde başkanın meclisi fesih yetkisi, seçimleri erkene alma yetkisi olamaz.  

    Millet İttifakı olarak tüm mutabakatlarımız, hükümet sistemimiz, programımız, ilkelerimiz ve Cumhurbaşkanımız, kadrolarımız hazır. Önemli olan gücü bir kişiye vermek değil, güçlü kadrolar ve güçlü kurumlar tesis etmek. Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki, saraydaki bakanlılara paralel kurulmuş tüm politika kurulları ve ofisleri de lağvedeceğiz, kaldıracağız. Liyakati tesis edeceğiz. Seçim kararı ülkemize hayırlı olsun. 14 Mayıs’ta sayın Erdoğan’ı milletimizle birlikte uğurlayacağız. Bu tek adam rejimine yeter diyeceğiz, demokrasiyi hep birlikte tesis edeceğiz. Halkın iktidarının kurulmasına 2 ay kaldı” diye konuştu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası