• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.477332.6074
Euro34.596434.7351

Denizlili Gençlerin Üniversite Sınav Ücretleri Büyükşehir’den Genç Dostu Büyükşehir’den Gençlere Büy

02/02/2023

Denizlili Gençlerin Üniversite Sınav Ücretleri Büyükşehir’den Genç Dostu Büyükşehir’den Gençlere Büyük Jest Müjdeyi Başkan Zolan Verdi

    Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2023 YKS’yebaşvuru yapacak gençlerin üniversite sınavı giriş ücretlerini karşılayacaklarını müjdeledi. Denizli genelinde YKS’ye girecek 25 yaşını aşmamış tüm gençlerin sınav ücretlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi karşılayacak.

    Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,2023 YKS’ye başvuru yapacak gençlerin üniversite sınavı giriş ücretlerini Büyükşehir Belediyesi olarak karşılayacaklarını müjdeledi. Buna göre, Denizli’de ikamet edip lise veya dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler ile lise veya dengi okullardan mezun olup da 25 yaşını bitirmemiş gençlerin, 2023 YKS’ye başvuru yapmaları halinde sınav ücretleri Denizli Büyükşehir Belediyesi karşılayacak. Üniversite sınavına hazırlanan gençlere küçük de olsa bir jestte bulunmak istediklerini kaydeden Başkan Zolan, “Gençlerimizin üniversite sınavı yolculuklarında yanlarında olmak istedik. Yarınlarımızın umudu gençlerimiz için ne yapsak azdır. İnşallah gençlerimize bir nebzede olsa katkı sağlayabilirsek kendimizi mutlu addederiz. Yeter ki onlar hayal etsin, amaçları ve idealleri uğruna çalışmaya devam etsin. Biz her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

    İşlem nasıl yapılacak

    2023 YKS’ye başvuru yapacak gençlerin üniversite sınavına giriş ücretlerini Büyükşehir Belediyesinin nasıl karşılayacağı ise şu şekilde açıklandı: “2023 YKS’ye girecek öğrenciler ilk olarak sınav başvuru ücretlerinin yatırılmış olduğu banka dekontunu Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurusu yapılacak internet sayfasına yükleyecek. Dekontun sisteme yüklenmesinden sonra yapılacak,banka ve ÖSYM kontrollerin ardından ise Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından ilgili hesaplara sınav ücretleri yatırılacak.”

    İYİ PARTİ’Lİ KORAY EREN: “EĞİTİME DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”    Meclis toplantısı sonrası konuyla ilgili bilgilendirme yapan Denizli Büyükşehir Belediye meclis üyesi İYİ Partili Koray Eren eğitim ve öğrenciye destek olacak kararlara her zaman onay verdiklerini belirterek “Denizli Büyükşehir Belediye meclisi olarak 2023 yılında YKS girecek öğrencilere sınav giriş ücretleri konusunda destek vereceğiz. Alınan kararla ilimiz sınırları içerisinde ikamet edip lise veya dengi okullarda okuyan öğrenciler ile lise veya dengi okullardan mezun olup da 25 yaşını bitirmemiş olanlar; ölçme ve seçme merkezi başkanlığı tarafından 2023 yılında gerçekleştirilecek yükseköğretim kurumları sınavına (YKS) katılmak üzere başvuru yapmaları halinde, sınav ücretlerinin Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmasına karar verdik” dedi.

    Alınan kararın öğrenci ve ailelere hayırlı olmasını temenni eden Koray Eren “Ülkenin geleceği eğitim ve gençlikte, bizde gençlerimize ve eğitimlerine elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Aldığımız kararın tüm öğrencilere ve Denizli’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası