• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.850328.9659
Euro31.234331.3594

MİNİK ÖĞRENCİLER GAZETİCELERİ UNUTMADI

18/01/2023

MİNİK ÖĞRENCİLER GAZETİCELERİ UNUTMADI

    Gazeteciler gününü kutlayan anaokulu öğrencileri gazetecilik mesleğini yakından tanıma fırsatı buldu.

    Gazeteciler gününü kutlayan anaokulu öğrencileri gazetecilik mesleğini yakından tanıma fırsatı buldu.

    Çivril Özel Şahan Masal Diyarı anaokulu öğrencileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Çivril’de yayın yapan gazeteciler ile bir araya geldi.

    10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenleyen Özel Şahan Masal Diyarı anaokulu öğrenci ve öğretmenleri Genç Çivril Gazetesi, Yeşil Çivril Gazetesi ve Çivril 30 Ağustos Gazetesi yetkilileri ile bir araya geldi. Okulun oyun alanın da düzenlenen etkinlikle gazetecilik mesleği ile ilgili öğrenmek istedikleri ve merak ettikleri konuları gazetecilerden öğrenen minikler sergiledikleri ront dans gösterileri ile söyledikleri şarkılarla gazetecilerin gününü kutladılar.

    Okul yöneticileri Serhan ve Sertan Şahan okulda öğrenim gören öğrencilere meslekler ile ilgili uygulamalı ve teorik bilgi verdiklerini belirterek “Okulumuzda öğrenim gören çocuklarımıza meslekleri tanıtma adına dönem dönem meslek erbaplarını davet ederek bilgilendirme yapıyoruz. Öğrencilerimiz meslekler ile ilgili merak ettiklerinin sorarak öğreniyorlar. Bugünde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla ilçemizde yayın hayatını sürdüren gazetelerin temsilcileri ile öğrencilerimizi buluşturmak istedik. Çocuklarımıza gazetecilik mesleğini anlattığımızda çok heyecanlandılar” dedi.

    Okulda öğrenim gören 3 – 4 ve 5 yaş grubu öğrenciler okulun toplantı salonunda ağırladıkları gazetecilere, gazeteciliğe ne zaman başladıkları, neden gazetecilik mesleğini seçtiklerini ve mesleklerini sevip sevmediklerini sordu.

    Öğrenciler soruların ardından gazeteciler günü dolayısıyla hazırladıkları gösterileri sundu, şiir okuyarak şarkı söylediler.

    PARKIN BAKIMININ

YAPILMASINI İSTEDİLER

    Öğrenciler gazetecilerden okulların karşısındaki parkın bakımının yapılaması için gereken çalışmaların yapılmasını istediler. Biz de Çivril 30 Ağustos Gazetesi olarak öğrencilerin bu isteğini gazetemiz aracılığıyla yetkililere bildiriyoruz.

    Özel Şahan Masal Diyarı Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı sürpriz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü kutlama programı öğrenci ve gazetecilerin hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası