• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.526718.6010
Euro18.134718.2074

KEFE YAYLASI, ÇADIR VE KARAVAN KAMPI İLE SİZLERİ BEKLİYOR

01/08/2022

KEFE YAYLASI, ÇADIR VE KARAVAN KAMPI İLE SİZLERİ BEKLİYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesinin yenileyerek hizmete sunduğu Kefe Yaylası, çadır ve karavan kampı ile sizleri bekliyor. Serinliği, huzur veren havası ve muhteşem doğası ile Kefe Yaylası’nın eşine az rastlanan bir yer olduğunu belirten kampseverler, herkesi bu güzelliği görmeye davet etti.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin yenileyerek hizmete sunduğu Serinhisar ilçenin Yatağan Mahallesi’nde bulunan Kefe Yaylası kısa süre önce kamp sezonunu açtı. Yayla turizminin her geçen gün geliştiği bölgede muhteşem doğası ve temiz havasıyla şehir hayatının stresinden kurtulmak isteyen vatandaşların uğrak noktası haline gelen Kefe Yaylası, günübirlik tesislerinin yanında çadırlarda ve karavan kamp alanlarında konaklamak isteyenlere ev sahipliği yapıyor. Denizli merkeze yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta, 1350 metre rakımdaki Kefe Yaylası, 171 bin metrekarelik alan içerisinde konuklarına hizmet veriyor. Pide salonu, market, çay bahçesi, spor alanı, oyun alanları, 24 saat sıcak su, duş, Yörük çadırı, 300 çadır kapasiteli kamp alanı ve karavan kamp alanı bulunan yayla özellikle yazın kavurucu sıcaklarda n kurtulmak isteyenlerin adresi oluyor. Çadır kiralama imkanı da bulunan Kefe Yaylası, serinliği, huzur veren havası ve muhteşem doğası ile sizleri bekliyor.
Yayla turizminin adresi Denizli
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin turizm potansiyelini 12 aya yaymak için birçok yatırım yaptıklarını söyledi. Bu yatırımlardan birinin de yayla turizmi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Yenileyerek hizmete aldığımız Kefe Yaylamızda kamp yapmak, dinlenmek, sevdikleriyle rahat ve güvenli bir şekilde birlikte vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımızı en güzel şekilde misafir ediyoruz” dedi. Denizli'nin dört bir yanında muhteşem doğal güzellikler bulunduğunu anlatan Başkan Zolan, “Kefe Yaylamızda misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamaya gayret ediyoruz. Serin ve temiz havası ile dillere destan olan yaylamıza herkesi bekliyoruz. İsteyen vatandaşlarımız günübirlik isteyenler ise uzun süreli çadır ve karavan kamp alanlarında tatillerini geçirebilir” ifadelerini kullandı.
Kampseverler memnun
Muhteşem doğası, temiz ve serin havası ile vatandaşların gönlünde taht kuran yaylanın müdavimleri ise tüm kampseverleri Kefe’ye davet ederek bu güzelliği herkesin yaşamasını tavsiye etti.
Nesrin Şensan: “16 senedir buraya geliyoruz. Havası, suyu hiçbirşeye değişilmez. Burası çok güzel. Daha önceden imkanlar bu kadar fazla değildi, şimdi çok güzel oldu, çok rahat. Tuvaletleri, banyoları, fırını, marketi, herşeyi yeniden yapıldı.”
Gamze Aksoy: “Buraya 3 senedir geliyorum. Çok güzel, insanın içi açılıyor. Derslerimi de burada çalışıyorum ve herkese tavsiye ediyorum. Parkı var, çay bahçesi var. Çocuklar burada oynayabilir, yürüyüş yapılabilir, bisiklet sürülebilir, herkesi buraya bekliyoruz.”


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Site Haritası